چند سالی بود می‌خواستم در این خصوص بنویسم اما یا بادِ فراموشی جملاتش را با خود می‌برد و یا مطلب مهم‌تری پیش می‌آمد و حواله‌اش می‌دادم به بعدنی نامعلوم؛ اما این قریب به ۳ ماهی که مدام هواداران حفظ وضع موجود، دم از آنان می‌زنند و همین اخیراً هم تلویزیون سعودی اینترنشنال پوشش کاملی از رییس‌جمهورِ خودخواندهٔ این‌ها داشت، لازم دیدم یک بار برای همیشه حرف دل و موضع عملی خودم (و احتمالاً تعداد زیادی از عزیزان) را بنویسم؛ منظورم اعلام انزجار از سازمان تروریستیِ مجاهدین (مزاحمین) خلق هستش!

نکته: با تحقیر کردن‌شان از طریق «گروهک» خواندن این‌ها موافق نیستم، چون این حجم از خشونت و خیانت، فقط از عهدهٔ تشکیلات «سازمانی» و «عقیدتی» بر می‌آید و نه گروهی که «کاف»ـی به نشانهٔ کوچک هم دارند! دست‌کم گرفتنِ دشمن، اولین مرحلهٔ شکست است و در اینجا ما قرار نیست به کم‌تر از پیروزی رضایت دهیم.

سازمانی که:

 • با حکومت مشکل دارد اما روی مردمِ عادی و بی‌گناه و غیرمسلح، اسلحه می‌کشد و بمب زیر پایشان می‌گذارد؛
 • با حکومت مشکل دارد اما هم‌پیمانِ دشمنِ تمامیت ارضی و ملی و مردمی و سرزمینی و تاریخی کشور در زمان جنگ می‌شود؛
 • با حکومت مشکل دارد اما پروتکل‌های جهانی در زمان جنگ را زیر پا می‌گذارند و بیمارستان را هم مورد هدف قرار می‌دهد؛
 • با حکومت مشکل دارد اما اختیار ازدواج و طلاق و همسر گزینیِ اعضایش (حتی در رده‌های بالا) هم با خودشان نیست؛
 • دم از آزادی می‌زند اما حتی هوادارانش حق انتخاب رنگ روسری‌شان را هم ندارند؛
 • آن قدری به اسم «مجرد» خانهٔ تیمی راه انداخت که از زمان پهلوی اجاره ندادن خانه به مجرد باب شد و بعدها به دلایل دیگری ادامه‌دار ماند (هرچند الان کم‌رنگ‌تر شده)؛
 • از اعلام خبر سلامتی یا مرگ رهبرش می‌ترسد؛
 • دم از دموکراسی می‌زنند اما رهبرش (اگر زنده باشد) و رییس‌جمهورش، مادام‌العمر است و سر سوزن بویی از هیچ فرایند دموکراتیکی در انتخاب/انتصاب‌شان وجود ندارد؛
 • آن قدری کفگیرش به ته دیگ خورده که هر اتفاقی در ایران می‌افتد (حتی اعتراض به نتایج انتخاباتی که خودشان از روز اول قبولش نداشتند) را به خود نسبت می‌دهد؛
 • جزو موافقین و مبلغین حجاب اجباری بوده؛
 • با قانون اساسی مخالفت کرده اما توقع داشته بتواند کاندیدای ریاست‌جمهوریِ دولتِ همان قانون اساسی شود (قصدم دفاع از قانون اساسی نیست اما در همه جای جهان محال ممکن است مخالف قانون اساسی باشی و بتوانی مجریِ آن نیز بشوی!)؛
 • آن قدری کم‌پیرو شده که بنا به تأییدیه‌های متعددی، بخشی از اعضای فعلی‌اش اصولاً گروگان هستند و نه هوادار؛
 • هنوز به هیچ‌کجا نرسیدند بساطِ سانسور و اعدام‌های مشکوک و پشت پرده‌ای میان هواداران/گروگان‌های خودشان دارند (وای به روزی که قدرتی در سطح کلان داشته باشند!)؛
 • ایدئولوژی‌ای به مراتب سنگین‌تر و خطرناک‌تر از تمام ایدئولوژی‌های حال حاضر و منقضی شدهٔ جهان دارند (حتی از طالبان و داعش و القاعده و بوکوحرام هم بدتر)؛

و صدها مورد دیگر… را در کارنامه دارد. این جماعت اگر دورانی طرفدارانی داشتند، امروز همان سینه‌چاکانِ قدیم‌شان بدترین حرف‌ها را نثارشان می‌کنند؛ مردم هم به وقتش نشان داده‌اند چه نفرتی از این‌ها در جان‌شان ریشه دوانده و جمیع این‌ها معنایی جز ورشکستگیِ عمیق این سازمان (در داخل و خارج ایران) ندارد.

باور کردنی نیست علی‌رغمِ تمامِ این مواردی که از آفتاب ظهر تابستان هم روشن‌تر هستند، طی این سال‌ها به قدری از جانب حکومت و هوادارانش به عنوان لولو خرخره معرفی شده‌اند و هر مخالفی را به انگ «منافق» مزین کرده‌اند که همین طوری چنان رزومهٔ مفت و مجانی و پر و پیمانی برایشان جور شده که اگر روزی با استناد به همین‌ها بخواهند در مجامع جهانی برای خود مظلوم‌/قدرت‌نمایی کنند، شک ندارم که احتمال موفقیت‌شان بالاتر از تمام چهره‌های اپوزوسیونی است که اندکی آبرو و تعدادی هوادارِ «واقعی» دارند! واقعاً کاش دست از زونکن‌سازی برای این‌ها بردارید و این طور سایهٔ شوم‌شان را بالای سرمان نگه ندارید! مجاهدین خلق، از اواخر دهه ۶۰ دیگر وزن و جایگاهی نداشتند که بتوانند دوام بیاورند اما با همین تبلیغاتِ رایگانِ هر روزه، هم‌چنان با کمال وقاحت و پررویی و گستاخی، حضور دارند و کماکان مقدادهای سایبری و حقیقی سرسختانه برایشان رزومه پر می‌کنند!

می‌خواهم واضح بگویم: قرار نیست از چاله‌ای ۴۳ متری داخل چاهی هزاران کیلومتری سقوط کنیم که با هیچ طنابی نشود نجاتمان داد! اگر روزی قرار باشد حتی احتمال به دست گرفتن کشور توسط این جانیانِ آدم‌خوار مطرح شود، شخصاً اولین نفر مقابل این‌ها سینه سپر می‌کنم و نمی‌گذارم؛ یا این‌ها خوابِ آن روز را ببینند، یا خودم آن روز زنده نباشم! با همین شرایطی که امروز ایران دارد، خیلی‌هایمان حاضریم ۱۰۰ سال دیگر هم تاب بیاوریم اما حتی تحملِ ۱ دقیقه از مزاحمین خلق هم زیادی است. آن حکومت از عصر جاهلیت هم میزان جاهلیتش بیش‌تر خواهد بود؛ این را قول می‌دهم به شما.

ختم کلام: خطابم نه مردم معمولی، بلکه آنهایی هستند که اصراری عجیب بر فشردن سر بر دیوار و طوطی‌وار تکرار کردنِ برچسب‌ها و شعارهایی را دارند که حتی یک دانه‌شان هم به من و امثال من نمی‌چسبد؛ آن هم منی که تعدادی از اعضای خانواده‌ام قربانی این‌ها در موارد گوناگونی شده‌اند و نفرتم از این‌ها قابل مقایسه با هیچ چیز دیگری در جهان نیست.

(این دفعهٔ اولین و آخرینی است که این‌ها را می‌گویم و امیدوارم گوشِ شنوا و چشمِ بینایی برایش باشد، چون بار دیگر کسی بخواهد من و هم‌وطنانِ آگاهم را داخل رزومهٔ مجاهدین جا کند، با استناد به همین پست، از خجالتش در می‌آیم)

برای آگاهی از تأیید و پاسخ به دیدگاه
خوشحال میشم بخونمتون :)
26 نظر
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شکیبا
۲۹ آذر ۱۴۰۱ ۱۴:۱۳

سلام

اینکه منافقین مزاحمین خلق هستند شکی نیست اما اینکه به اونها رسما بگن مزاحمین خلق یک درجه از پستی و دنائت و مجرمیت اونها کم می کنه. مثل اینکه به یه آدم فحاش بگیم بی ادب !!! خوب قطعا فحاشی بی ادبی هم هست اما چیزی بالاتر از بی ادبیه . و باید صتی در شان و در حد خودش براش بکار برد.

بنابراین منافقین همون منافقین هستند و رحمی به موافق و مخالف در داخل جمهوری اسلامی ندارند و چه شهدای امنیت و چه کشته شدگان دیگه مثل نیکا و … و چه آتش زدن مغازه بازاریا و … همه اش کار خودشونه یعنی خود منافقین. اینها در سالهای اول انقلاب و مخصوصا سال ۶۰ از این اقدامات زیاد داشتند و اطلاعاتش هست و خباثت خودشونو اثبات کردند.

بنابراین صفت مزاحمین برای اونها نوعی تبرئه کردنه .

زهرا ؟!
۲۷ آذر ۱۴۰۱ ۲۳:۲۵

من قبلاً منافقین رو برای شما توضیح دادم و شما که ادعای دموکراسی و آزادی بیان می کنید اونقدر در وبلاگ ها سخنان توهین آمیز نوشتید که مجبور شدیم نوشتن نظرات را محدود کنیم.

حالا اگر شما طرفدار منافقین نیستید و طرفدار توله سگ شاه هم نیستید یعنی یک جماعت لاشخور هستید که سر لاشه های شکار آنها می پلکید.

شما که نظرات وبلاگها را مسدود و محدود می کنید اگر مملکت دست شماها بیفته چکار می کنید ؟! مشت نمونه خرواره .

شکیبا
پاسخ به  مهدیار
۲۹ آذر ۱۴۰۱ ۱۴:۲۱

بله من هم مثل شما وبلاگ نویس باسابقه و مودب و محترمی هستم اما شرایط جوریه که مجبوریم تو این فضای مجازی با تفکرات ضد ارزشی یا انحرافی مبارزه و مقابله کنیم چون همین حرفها رو یه نوجوون می خونه و میره تو خیابون هیجانشو بروز میده و برای خودش و مردم و نظام دردسر درست میکنه.

الآن من تو وبلاگ خودم بخاطر توهین های بعضی افراد مزاحم مجبور شدم نظرات رو محدود به بیان کردم.

نوشته شما در مورد بحث ضحاک … در فلان وبلاگ به اندازه کافی نشان دهنده پندار نیک و رفتار نیک شما در حیطه وبلاگ نویسی است.

خداوند همه مارا به راه راست هدایت کنه.

ناهید
۲۵ آذر ۱۴۰۱ ۱۰:۰۳

از طرف من از صبای خودنویس تشکر کن.

هوپ
۲۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۱:۰۳

منم همون مستندی که ۲۲ دیده رو توی بچگی دیدم و واقعا وحشت کردم، ولی با بزرگتر شدنم حقیر شدن واسم و خنده‌دار

فاطمه
۲۴ آذر ۱۴۰۱ ۱۲:۲۵

ما حکومت دموکراسی میخواییم

انواع حکومت های دیکتاتوری قبلا تو ایران پیاده سازی شده، دیگه بسه

حامد سپهر
۲۳ آذر ۱۴۰۱ ۱۰:۵۳

اینا کسایی هستن که تاریخ مصرفشون گذشته البته از اولش هم جنس فاسدی بودن فقط خودشون قبول ندارن که دیگه جایگاهی توی جهان امروز ندارن، اونها هنوز بین خودشون کلی مشکل دارن چه برسه مشکلات این مملکت رو بخوان حل کنن

سلام
۲۲ آذر ۱۴۰۱ ۲۱:۵۶

سلام

به حق اینان زیبنده عنوان منفورترین و خائن ترین گروه و تشکیلات ایران زمین در دو سده اخیر البته در کنار برادران ناتنی توده ایشان هستند.

کاملا موافقم با تک تک جملاتتون .

زهرا
۲۲ آذر ۱۴۰۱ ۲۰:۵۲

اونهایی که همونکارهایی رو کردن و میکنن که منافقین میکنن و میخوان و تو زمینی بازی میکنن گه اونها بازی میکنن خب میشن همراه و طرفدار واقعی منافقین، و خودشون میشن یکی از اونها حالا شکل ظاهرشون ممکنه فرق کنه ولی هدف و عملشون یکیه و مشترکن.

نسرین
۲۲ آذر ۱۴۰۱ ۱۸:۱۷

به عنوان نفر دوم رو سینه سپر کردن منم می‌تونید حساب کنید.

بیست و دو
۲۲ آذر ۱۴۰۱ ۱۴:۰۹

واقعا مضحک تر از اینها خودشونن! دقیقا اونقدری گنده نیستن که ج ا گنده ش کرده.

جالبه یسری اطلاعات رو دربارشون نمیدونستم مثلا اینکه مبلغ و موافق حجاب اجباری هستن.

من خیلی سال پیش یه مستندی ازشون توو تلویزیون خودمون دیدم راستش سنم خیلی کمتر بود برای همون اون مستند خیلی برام وحشتناک بود! یادمه داستان یسری از اعضاشون رو نشون میداد که چجوری مغزاشون رو شست و شو میدن و چجوری پدر و مادرای خیلی از بچه ها پشت در سازمانشون روزها مینشستن و التماس و اعتراض که بچه هاشون بیان بیرون و بهشون برگردونن و جالب اینجاست یسری دخترا اونقدر توو این سازمان مغزاشون شست و شو داده شده بود که اصلا حاضر نبودن برگردن.

من هروقت گذری موقع کانال به کانال کردن تلویزیون کانال اینارو میبینم یهو خندم میگیره همیشه هم بی برو برگرد بلند میگم اینا چی میگن دیگه اینوسط؟ اینارو کجای دلم بذارم؟

قلب من بدون نقاب
۲۲ آذر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵

سلام، خوب ببینید دیدگاه اینها ، البته از نظر خودشون فراتر از مرزها هست. مثل کره شمالی. هیچ ذهنیت مذهبی، ملی ندارند. فقط برده پروری ! حالا با در نظر گرفتن این دیگاه شما بگید چه انتظاری از این گروه میشه داشت؟؟؟

ملوچک
۲۲ آذر ۱۴۰۱ ۱۲:۱۵

خاندان پهلوی و فرقه رجوی هیچ جایگاهی توی آینده این کشور ندارن